Реал Мадрид нанесе нов удар върху самочувствието на Барселона, след като само в рамките на 3 дни успя да ги победи 2 пъти. След успеха за Купата през седмицата, столичани успяха да се наложат с 2:1 над вечния си съперник и в „Класикото" за първенство.

Карим Бензема откри резултата на „Сантяго Бернабеу" още в 6-ата минута. Нападателят, който бе предпочетен пред Гонсало Игуаин, засече отлично центриране на младия Мората от левия фланг, като вкара за 1:0 на празна врата от 3-4 метра.

Гостите обаче отговориха сравнително бързо и още в 18-ата минута статуквото бе възстановено. Лионел Меси, който до последно бе под въпрос за двубоя, се откъсна от защитата на Реал и отбеляза дежурното си попадение, което бе негово 50-о от началото на сезона.

След почивката наставникът на домакините Жозе Моуриньо направи няколко промени, като пусна в игра Роналдо, Кедира и Арбелоа. 8 минути преди последния съдийски сигнал домакините стигнаха до втори гол, дело на капитана Серхио Рамос. Защитникът се оказа най-съобразителен след едно центриране и прати топката във вратата на Валдес, изковавайки победата за Реал.

Важно е да се отбележи, че столичани достигнаха до победата с голяма част от резервните си футболисти. Предвид липсата на интрига в първенството и предстоящото гостуване на Манчестър Юнайтед в Шампионската лига, „Специалния" бе решил да даде почивка на основни футболисти като Арбелоа, Шаби Алонсо, Кедира, Роналдо, Йозил, Ди Мария и Игуаин, които останаха на пейката. Каталунците пък бяха в оптимален състав, като почивка получиха само намиращите се в колеблива форма Пуйол и Фабрегас. В края на мача пък Виктор Валдес получи червен картон.

Въпреки победата обаче Барселона продължава да има комфортна преднина на върха на класирането. Каталунците имат на сметката си 68 точки, с 13 в повече от Реал Мадрид.

РЕАЛ МАДРИД - БАРСЕЛОНА 2:1

1:0 Бензема (6')

1:1 Меси (18')

2:1 Рамос (82')

РЕАЛ МАДРИД: Диего Лопес, Рамос, Варан, Пепе, Коентрао (68' Арбелоа), Есиен, Модрич, Кайехон, Кака (58' Кедира), Мората, Бензема (58' Роналдо)

БАРСЕЛОНА: Валдес, Алвеш, Пике, Масчерано, Алба, Алкантара (85' Тейо), Бускетс, Иниеста, Педро (76' Адриано), Меси, Вия (67' Санчес).