Реал Мадрид записа много трудна победа с 3:2 като гост на Валядолид в среща от 15-тия кръг на Примера Дивисион.

Домакините на два пъти повеждаха чрез Манучо, но футболистите на Жозе Моуриньо показаха характер и стигнаха до успеха след гол на Бензема и две спасителни попадения на Месут Йозил.

Гостите от Мадрид започнаха активно двубоя на "Хосе Сория", но след пропуски на Ронално и Кайехон, Валядолид откри резултата при първата си атака към Касияс.

Домакините се добраха до корнер в 7-ата минута, а отбраната на Реал не успя да изчисти добре топката, която попадна в Манучо, който от няколко метре не сгреши за 1:0.

В 12-ата минута Карим Бензема изравни резултата. Хосе Кайехон се възползва от груба грешка на бранител на домакините, които се подхлъзна при пас в своето наказателно поле. Нападателят открадна топката и без капка егоизъм я поднесе на Бензема, който изравни - 1:1.

Роналдо отново пристискаше съперника с непрестанни атаки и шутове, но гол във вратата на Валядолид не падна, дори обратното - домакините отново излязоха напред в резултата в 22-ата минута. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед Манучо бе на точното място след центриране и порази Касияс за втори път в мача.

Любопитна ситуацията се разигра само секунди по-късно, когато играч на Валядолид отново се подхлъзна, но този път Кайехон опита да прехвърли вратаря и не успя. Малко след това и Кедира не успя да изравни.

Реал се хвърли в атаки, но изстрел на Роналдо отново бе спасен със сетни усилия от вратаря Ернандес, а след куп корнери гостите не сътвориха нищо по-сериозно. Все пак изравнително попадение падна минути преди края на първата част.

Месут Йозил излъга мина през куп играчи на противника и пусна пас към Бензема, който технично му върна с пета, а сам срещу вратаря германският национал не сгреши - 2:2 в 44-ата минута.

Първите минути след почивката не бяха особено добри за гостите, които не създадоха нищо опасно чак до 65-ата минута. Тогава Рамос изскочи зад отбраната при опит за изкуствена засада и вкара гол за 2:3, но страничния рефер вдигна флага. Повторенията обаче показаха, че такава няма и голът бе несправедливо отменен.

В 72-ата минута обаче, Реал Мадрид все пак се добра до победен гол. В герой за "белия балет" отново се превърна Месут Йозил. Германецът отне честта на Кристиано Роналдо да изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле и се справи по най-добрия възможен начин - 2:3 за гостите от Мадрид.

До края на двубоя Реал нямаше проблем да задържи преднината си, като дори изпусна още две чисти положения.

Реализираните три обаче се оказаха достатъчни за 10-ата победа от началото на сезона, която доближи шампионите на 2 точки от втория Атлетико Мадрид и на осем от Барселона. Утре каталунците гостуват на Бетис, а Атлетико приема Депортиво ла Коруня.

Валядолид - Реал Мадрид 2:3

1:0 - Манучо (7')
1:1 - Бензема (12')
2:1 - Манучо (22')
2:2 - Йозил (45')
2:3 - Йозил (72')

Валядолид: Ернандес, Рукавина, Серено, Валиенте, Баленсиага, Перес, Рубио, Еберт, Оскар, Омар, Манучо

Реал Мадрид: Касияс, Начо (46' Ди Мария), Рамос, Пепе, Арбелоа (62' Модрич), Чаби Алонсо, Кедира, Йозил, Кайехон, Роналдо, Бензема (74' Варан)