Реал (М) победи трудно с 3:1 на свой терен Атлетико (М) в мач между двата отбора за купата на Краля. Така реваншът се очертава да бъде изключително интерес.

Не по-малко оспорвана беше и срещата в четвъртък вечерта. Двата тима предоставиха много динамичен и зрелищен футбол. Атлетико чакаше своя момент на контраатака, докато Реал логично натискаше.

И при първата грешка в защитата на Кралския клуб дюшекчиите се възползваха. В 7-ата минута Агуеро беше изведен зад отбраната и в последния момент преди да бъде повален от вратаря чукна топката наляво. Там Диего Форлан се промъкна незабелязано и от метър вкара за 1:0.

Попадението "вбеси" футболистите на Жозе Моуриньо, които веднага натикаха съперника в собствената му половина. И след още 7 минути Серхио Рамос се извиси над всички и с глава изравни - 1:1.

При този резултата двата отбора се оттеглиха на почивката. След нея Реал все повече и повече търсеше победата. Това предостави на гостите няколко добри възможности, които обаче бяха пропилени от Агуеро.

Натискът на домакините даде резултат и в 61-ата Кристиано Роналдо вкара за 2:1. В 90-ата минута пък неразбирателство в центъра на отбраната на дюшекчиите позволи на Мезут Йозил да оформи крайното 3:1 от непосредствена близост.