Реал (Мадрид) си върна лидерската позиция в Ла Лига, след като очаквано спечели гостуването си с 4:2 на борещия се за своето спасения тим на Леганес.

"Кралете" доказаха, че могат да играят резултатен футбол и без своите три звезди в атаката - Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Гарет Бейл. В тяхно отсъствие се развихри испанският национал Алваро Мората, който наниза хеттрик. Едно попадение добави нароченият за продажба Хамес Родригес. Авансът на "белия балет" пред втория Барселона е 2 точки, а селекцията на Зинедин Зидан има и двубой по-малко.

Барселона надви с класическото 3:0 Севиля

Меси се завърна с два гола и асистенция, Барса с класика над Севиля

"Блаугранас" внесоха напрежение в редиците на Реал (Мадрид)

Всичко тръгна като по ноти за "лос меренгес", които само за 8 минути вкараха три попадения. Тон на головата фиеста даде Хамес Родригес. Всичко за този гол обаче свърши Маркос Асенсио, който буквално се подигра с трима футболисти на Леганес и в крайна сметка пусна за колумбиеца, останал задължен да реализира на празна врата.

Снимка 287206

180 секунди по-късно Реал за пореден път реализира при статична ситуация. Този път на далечната греда бе оставен Алваро Мората, за който не бе особен проблем да преодолее с глава Яго Ерерин.

В 23-ата минута Алваро отново спечели битката с баския страж. Този път той бе изведен сам срещу него от Ковачич и с безупречен вътрешен изстрел заби топката в горния ляв ъгъл на скромния съперник.

Публиката на "Естадио Мунисипал де Бутарке" обаче едва ли очакваше това, което се случи до края на полувремето. Любимците им сътвориха мини подвиг и в рамките на 120 секунди вкараха цели два гола в мрежата на гранда. В 32-ата минута Габриел се оказа най-съобразителен при един остър пробив на Диего, а миг по-късно Лусиано засече изчистена с глава топка от Серхио Рамос и намали до 2:3.

Снимка 287207

Реал обаче не се поддаде на напрежението и още с началото на втората част отново отбеляза гол, този път решаващ и победен. Хамес Родригес центрира от пряк свободен удар, Алваро Моратсе възползва от лошо излизане на Яго Ерерин и с глава оформи крайното 4:2.

До края шанс за попадение се откри пред Лукас, който обаче не съумя да удари пети звучен шамар на опонентите им от едноименното мадридско предградие.

Снимка 287205

ЛЕГАНЕС - РЕАЛ (МАДРИД) 2:4

0:1 Хамес (15"), 0:2 Мората (18"), 0:3 Мората (23"), 1:3 Габриел (32"), 2:3 Лусиано (34"), 2:4 Мората (48")

СТАДИОН: "Естадио Мунисипал де Бутраке"

СЪДИЯ: Алфонсо Алварес

ЛЕГАНЕС: Яго Ерерин, Сиовас, Тито, Мантовани, Бустинза, Рико, Перес, Тимор, Габриел, Шимановски, Лусиано (резерви: Шампан, Саму, Буено, Махис, Коне, Инсуа, Лопес)

РЕАЛ (МАДРИД): Навас, Рамос, Марсело, Данило, Начо, Родригес, Каземиро, Ковачич, Асенсио, Мората, Лукас (резерви: Касия, Иско, Диас, Модрич, Карвахал, Пепе, Бензема)