Тимът на Реал (Мадрид) постигна ценна победа над гостуващия състав на Сарагоса, записвайки минимален успех с 1:0 на собствения си „Сантяго Бернабеу”.

В герой за домакините се превърна холандското острие Рууд ван Нистелрой, който малко преди почивката наказа вратаря Сезар, а попадението му се оказа и победно.

Наставникът на „белия балет” очаквано остави извън групата „звездата” Дейвид Бекъм, който изгледа срещата от трибуните и даде шанс на по-млади футболисти, по-рядко намиращи възможност за изява.

Въпреки добрия начин, по който Реал контролираше мача, положения за гостите не липсваха, като в последните 25 минути Сарагоса опита да изравни и в последните секунди топката се отби в напречната греда зад вратаря Касияс.

С този успех мадридчани се изравниха в класирането на Примерас вечния съперник Барселона, който обаче има мач по-малко и се доближи на 2 точки от лидера Севиля.

Стартови състави на двата отбора:

Реал (Мадрид): Касияс, Торес, Елгера, Канаваро, Браво, Гаго, Диара, Рейес, Игуаин, Раул, Ван Нистелрой

Сарагоса: Сезар, Пике, Серхио, Габи Милито, Хуанфран, Селадес, Сапатер, Д`Алесандро, Евертон, Аймар, Диего Милито.