Реал (Мадрид) изненада неприятно феновете си в Испания, след като преклони глава пред ниско класирания състав на Жирона, в двубой от 24-ия кръг на Ла Лига.

Битката на "Сантяго Бернабеу" завърши при неочакваното 1:2. Домакините допуснаха пълен обрат, след като водеха с 1:0.

Снимка 407052

Източник: Twitter

Точен за "кралете" бе Каземиро, докато головете за съперника вкараха Кристиан Стуани и Кристиан Порту.

Дни след успеха си с 2:1 над Аякс в Шампионската лига тимът на Реал излезе за нова победа, но този път в първенството на Испания. Столичани опитаха да се задържат на второ място в таблицата и след този кръг, но това няма да се случи.

Считано към момента те са с две точки зад Атлетико (Мадрид) и на 9 зад лидера Барселона.

Снимка 407051

Преди този мач Жирона се намираше в изключително тежка криза, от която излизането бе почти невъзможно. На всичко отгоре в тази среща не взеха участие поради контузии Сейду Думбия и Марк Муниеса, както и наказаният колумбийски бранител Бернардо Еспиноса.

Резултатът беше открит от Каземиро след 25 минути игра, като това бе и единственото попадение за първото полувреме.

Снимка 407053

Никой обаче не беше съвсем подготвен за пълния обрат, който стана факт след паузата. Първо, в 65-ата минута, Стуани върна тима си в мача, изравнявайки резултата с гол от дузпа.

Снимка 407048

Десет минути по-късно Порту съвсем шокира феновете на "Бернабеу", вкарвайки от близка дистанция топката във вратата на именития съперник. До последния сигнал домакините претендираха поне за три дузпи, но положенията не бяха категорични и решението на съдиите да не възнаградят "белите" с 11-метров удар бе по-скоро правилно.

Снимка 407050

В последните минути на мача, за задна ножица, изпълнена в тялото на съперник, вместо по топката, Серхио Рамос беше изгонен от игра, оставяйки тима си с човек по-малко на терена.

В продължението на мача Тибо Куртоа се включи в последния корнер за тима си, стреля с глава, но топката премина покрай рамката на вратата.

Промяна в резултата нямаше, а Реал загуби от каталунския си опонент с 1:2 и намали шансовете си за спечелване на сребърните медали в Ла Лига.

Тибо Куртоа: Ще бъде прекрасно, ако Азар се присъедини към Реал

Куртоа: Ще бъде прекрасно, ако Азар се присъедини към Реал

"Еден е топ футболист и също много добър приятел"