Отборът на Реал (Мадрид) сякаш подписа "смъртната присъда" на своя старши-треньор Хулен Лопетеги. "Кралете" допуснаха втора поредна загуба в Ла Лига, след като бяха победени у дома с 1:2 от Леванте. Всичко това най-вероятно ще доведе до уволнението на специалиста, който е видно, че няма необходимото лекарство, за да извади гранда от налегналата го игрова криза.

Няма шега - Алавес поведе в Примера Дивисион!

"Синьо-белите" окупираха първото място след успех като гост на Селта

Днес всичко за Реал се разви надолу с главата. Домакините губеха с 0:2 още до 12-ата минута, когато две грешки на Рафа Варан спомогнаха за точните изстрели на Моралес и Марти - дузпа.

Снимка 384694

Източник: EPA/БГНЕС

След поредица от пропуски, греди и отменен гол, "лос меренгес" намалиха до 1:2 след красиво попадение на Марсело в 72-ата. До края обаче късметът не се усмихна на мадридчани, които пак нацелиха страничния стълб, а изстрел в мрежата на Мариано Диас бе отменен поради засада.

Така седмица преди Ел Класико, Реал (Мадрид) е на пето място, като не познава вкуса на победата вече четири кръга.

Двубоят се разви по кошмарен начин за "кралете", които в 7-ата минута изненадващо се оказаха догонващи в резултата. Рафа Варан не прецени едно извеждащо подаване, позволявайки на Моралес да изскочи зад гърба му и елегантно да преодолее Тибо Куртоа за 0:1.

Снимка 384691

Френският защитник обаче продължи с "подаръците" и в 12-ата минута игра с ръка в собственото си наказателно поле. След намесата на ВАР главният съдия Фернандес посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Марти, който хладнокръвно удвои преднината на валенсианци.

Настроението стана с идея по-оптимистично в 17-ата, когато Серхио Рамос спечели единоборство при корнер в половината на съперника и отправи удар в гредата. На точното място се оказа Асенсио, който направи голова добавка. За негова жалост, миг по-късно стана ясно, че испанският национал е бил в положение на засада.

Атаките на Реал продължаваха. За втори път гредата спаси Леванте след шут на Мариано Диас, а малко след това пък голям пропуск направи Лукас Васкес. Улисани в предни позиции, "кралете" бяха шокирани с трети гол, който за тяхна радост беше отменен поради засада.

Снимка 384690

На полувремето в игра за Мадрид се появи Гарет Бейл за сметка на Одриосола, а Лукас Васкес се върна в защита. Промяната обаче не донесе бърз резултат. Уелският нападател се прояви чак в 61-вата минута, когато затрудни стража на Леванте. Лопетеги вече беше вкарал и Бензема, и Дани Себайос.

Реал (Мадрид) върна един гол в 72-ата минута. Надежди на своя тим вдъхна Марсело. Бразилският национал бе добре видян от Гарет Бейл и с мощен изстрел от около 14 метра не остави никакъв шанс на Ойер.

Последните мигове на "Бернабеу" бяха повече от емоционални. В 79-ата минута Карим Бензема удари дясната греда, а пък в 88-ата всички смятаха, че резултатът вече е 2:2, след като Мариано направи добавка след спасяване на Ойер. Миг по-късно новият №7 на Реал видя как е вдигнат флага за засада.

До края Леванте умело забави времето, а валенсианци дори можеха да се поздравят и с още едно попадение, ако капитанът Моралес не бе пропуснал сам срещу Куртоа.