Реал (Мадрид) приема Депортиво Алавес в мач от 29-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят на "Сантяго Бернабеу" стартира в 17:15 часа.

Реал ще навлезе в решителната фаза от сезона с домакинство срещу новака и това е мач, който задължително трябва да бъде спечелен, за да остане отборът на върха.

Зинедин Зидан не трябва да подценява сблъсъка, но със сигурност мисли и в дългосрочен план, решавайки да даде почивка на някои основни играчи, като Серхио Рамос, Кейлор Навас, Хамес Родригес и Марсело.

Зинедин Зидан: Ние сме велики, ще вървим напред

Зидан: Ние сме велики, ще вървим напред!

"Никой не може да изтрие историята на клуба ни"

Французинът има едно наум за сблъсъците с Байерн, Атлетико и Барселона, но и знае добре, че пътят към титлата минава и през подобни срещи, които при това трябва да бъдат печелени без кой знае какви затруднения.

Наличието на Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Карим Бензема в нападението и на Лука Модрич, Тони Кроос и Иско в средата на терена дават сериозна гаранция за победа срещу баските, които са твърдо в средата на класирането.

Алавес е в добра форма напоследък, като преди паузата за националните отбори, спечели 4 от предишните си 6 двубоя и загуби само един от тях. В предишния сблъсък между противниците Депортиво си позволи да поведе, след което падна с 1:4 и сега със сигурност мислите на Маурисио Пелегрино ще бъдат насочени към защитата.

Реал (Мадрид) гушва 100 млн.евро

От спонсорски договор

Ясно е, класата на Реал е по-голяма, но все пак това, че мачът идва след пауза за международни мачове дава някакви надежди на Алавес, макар и със сигурност те да са минимални и всичко друго освен победа за "белите" ще бъде огромна сензация.

Мачът е интересен и поради факта, че именно срещу този съперник през 2002-а Феномена Роналдо дебютира за Реал с два гола за 15 минути.

Съставът на "галактикос": Касийя, Данило, Начо, Варан, Пепе, Иско, Кроос, Модрич, Бейл, Бензема, Роналдо.