Реал Мадрид победи Селта Виго с 2:1 като гост в среща от 28-ия кръг на испанското футболно първенство в Примера Дивисион благодарение на късен гол на бразилеца Робиньо.
С успеха си Реал остана в борбата за титлата, която убягва на гранда от 2003 година досега. Рууд ван Нистелрой откри резултата в 27-ата минута, когато реализира дузпа, но защитникът Анхел Лопес изравни за домакините секунди преди почивката.

В края на мача Робиньо все пак заби победния гол. Реал Мадрид събра 51 точки и десет кръга преди края изостава с 5 точки от Барселона. гостуващият тим трябваше да се защитава в доста дълги периоди от срещата. В 27-ата минута вратарят на домакините Хосе Мануел Пинто събори в наказателното поле Ван Нистелрой и холандският голмайстор сам реализира отсъдената дузпа. Това е 15-ти гол на нападателя и 12-ти при гостуване.

Анхел изравни след като получи върната топка с пета от Нене и отправи нисък удар за 1:1. Реал Мадрид имаше очевидни проблеми през второто полувреме и треньорът Фабио Капело пусна в игра Робиньо на мястото на капитана Раул в 62-ата минута.

Селта, който се намира на 17-то място в таблицата и има само една победа пред собствена публика, продължи да тормози далеч по-именития си съперник и пропусна няколко положения за гол. Това се оказа доста скъпо на домакините, тъй като в 83-ата минута Робиньо се възползва от грешка на вратаря и направи 2:1. Гонсало Игуайн центрира, вратарят Пинто се размина с топката и Робиньо само я насочи с глава в мрежата.

В края на мача Гути си изпроси два бързи жълти картона и беше изгонен в 90-ата минута. Мадридчани бяха без наказания защитник Фабио Канаваро, а Дейвид Бекъм пропусна трети пореден мач заради разтежение на връзка в дясното коляно. Роберто Карлуш също не беше на терена заради контузия на бедрото.

В последната среща от кръга Осасуна и Севиля направиха 0:0 и поделиха точките.