Шампионите от Реал (Мадрид) се поздравиха с петия си успех от началото на новия сезон. "Кралете" се потрудиха доста, след като се добраха до мъчно 2:1 при гостуването си на Хетафе. В герой за селекцията на Зинедин Зидан се превърна Кристиано Роналдо, който реализира победния гол за "белите" пет минути преди последния съдийски сигнал.

Преди това двата клуба си бяха разменили по едно попадение чрез Карим Бензема и Молина. Триумфът изкачи "лос меренгес" до второто място в таблицата, след като по-рано днес Севиля загуби от Атлетик (Билбао). Към днешна дата Реал е на 4 точки зад големия си враг Барселона, на който пък предстои страховито дерби с Атлетико (Мадрид).

Снимка 317844

Източник: EPA/БГНЕС

Градското дерби започна без особено впечатляващи моменти пред двете врати. Постепенно шампионите на Испания взеха нещата в свои ръце и пред вратата на Висенте Гуаита започна да става горещо.

Бившият страж на Валенсия се намеси решително в 11-ата минута, когато спря много силен изстрел на Кристиано Роналдо. Ударът му беше от около 16 метра, а отличният пас беше дело на Карим Бензема, видял доброто позициониране на своя португалски колега.

В отсъствието на Кейлор Навас, титуляр този следобед беше Кико Касия, който обаче можеше да направи огромна беля в 19-ата минута. Стражът излезе неразчетено, но Хорхе Молина не намери очертанията на вратата след удар с глава.

Снимка 317840

В 28-ата Лукас Васкес проби отдясно и центрира на първа гредата, където Бензема опита атрактивно изпълнение, но беше спрян от включилия се Серхио Рамос. 180 секунди по-късно, капитанът на гостите от "Сантиаго Бернабеу" поиска дузпа за задържане, но преди това имаше засада. Минута по-късно Роналдо заложи на силата при удар от 21 метра - вратарят беше избрал добра позиция и се справи.

Играчите на Хетафе обаче сами "вкараха вълка в кошарата" и в 39-ата минута трябваше да видят как съперникът им повежда в резултата. Колективна грешка в отбраната позволи на Карим Бензема да развие скорост от 23 км/ч, след което с мощен диагонален изстрел дари "лос меренгес" с дългоочакваната преднина.

До почивката домакините имаха претенции за дузпа, тъй като Суарес падна в наказателното поле, но такава нямаше как да бъде отсъдена от главния съдия Хуан Мартинес.

Снимка 317841

Малко след подновяването на играта, Реал можеше да стигне и сякаш до решителен втори гол. В 53-ата Роналдо получи топката пред малкото наказателното поле, но вратарят беше много близо и се справи. Отбитата топка попадна у Марсело, който отправи техничен удар към сглобката, а Гуаита успя да отрази, избивайки над гредата.

Снимка 317842

Хетафе дочака своя звезден миг в 56-ата минута, когато стигна до изненадващо изравняване. Тимът от мадридското предградие организира бърза атака, която завърши с остър пас на Франсиско Портильо към Молина. Коженото кълбо мина под няколкото шпагата на "бели" играчи, за да може в крайна сметка да бъде отклонена от централния нападател в мрежата на Касия. При повторенията пък останаха сериозни съмнения за засада...

Реал нямаше никакво желание да допуска нова грешка в Ла Лига и моментално се хвърли в неспирни атаки. В 66-ата минута мощна бомба на Роналдо от фаул премина на сантиметри от гредата на Хетафе. Малко след това CR7 сътвори може би пропуска на сезона, след като от един метър не успя да вкара на празна врата.

Всичко все пак приключи с щастлив край за "кралете", след като Кристиано поправи своя мерник в 85-ата минута. Кавалерът на "Златната топка" донесе победата след мощен шут по диагонала, който бе последван от каменно изражение и мощна прегръдка с останалите му съотборници. По този начин Рони откри головата си сметка в първенството, а също така дари и с безценните три пункта селекцията на Зинедин Зидан.

До края Хетафе опита да стигне до чудото за втори път, но удар на резервата Мехди Ласен не намери очертанията на вратата.

Снимка 317839

В следващия кръг на Реал (Мадрид) му предстои наглед много лесно домакинство на баските от Ейбар, Хетафе пък гостува на друг от новаците в Примера Дивисион - Леванте.

ХЕТАФЕ - РЕАЛ (МАДРИД) 1:2

0:1 Бензема (39"), 1:1 Молина (56"), 1:2 Роналдо (85")

СТАДИОН: "Колизеум Алфонсо Перез"

СЪДИЯ: Хуан Мартинес

ХЕТАФЕ: Гуаита, Антунеш, Суарес, Кала, Даконам, Бергара, Фажр, Арамбари, Молина, Хименес, Ндиайе (резерви: Мартинес. Гонзалес, Портильо, Анхел, Молинеро, Ласен, Чули)

РЕАЛ (МАДРИД): Касия, Рамос, Марсело, Начо, Хакими, Кроос, Васкес, Йоренте, Асенсио, Роналдо, Бензема (резерва: Аирам, Вайехо, Себайос, Майорал, Ернандес, Модрич, Иско)