Реал (Мадрид) продължава да преследва титлата в първенството на Испания, след като в поредния 36-ти кръг победи с 3:1 гостуващия Ла Коруня.

Домакините успяха да открият резултата почти след изигравенето на половин час като Серхио Рамос направи безпомощен вратаря на гостите с удар в 29-ата минута.

Гостите не се предадоха лесно и в 54-ата минута Капдевиля възстанови равенството. Радостта на гостите трая едва четири минути, защото Раул вкара второто попадение за домакините и даде надежди за спечелването на трите точки.

Точка на спора сложи с поредния си гол холандецът Рууд ван Нистелрой, който заби третия гол в 75-ата минута и фиксира крайното 3:1 за Реал.

Така "белия балет" продължава да преследва титлата, до която остават само две препятствия.