Шампионите на Жозе Моуриньо от Реал (Мадрид) пометоха третодивизионния Алкояно с 4:1 в първи мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на краля. За "белия балет" играха предимно резерви и таланти от школата на клуба.

Алкояно се опитаха да се държат равностойно срещу Ел галактикос. В 20-ата минута обаче защитата на домакините се замота и Карим Бензема откри резултата - 0:1.

Последваха пропуск на Кака и отменен заради засада гол на Мората, преди "белите" да удвоят преднината си. Бразилецът нанесе плътен удар по земята от около 20 метра и вратарят на Алкояно Унай Алба само изгледа как топката спира в мрежатаму за  0:2.

Резервата Хосе Родригес направи преднината на Реал класическа в 67-ата минута. Хави Лара взриви над 7000 фенове на "Ел Колао" с красив гол от границата на наказателното поле - 1:3. Крайното 1:4 фиксира Бензема (88) с втория си гол в мача.