Испанският гранд Реал (Мадрид) пое глътка свеж въздух след поредицата от неубедителни мачове. "Кралете" се завърнаха на победния път, след като се наложиха с 3:0 над предпоследния в класирането - Лас Палмас. По този начин селекцията на Зинедин Зидан отново се изкачи до третото място, бидейки на осем точки от временния лидер Барселона.

Точни за успеха днес бяха Каземиро, Марко Асенсио и Иско, като попадението на втория беше истински шедьовър.

Снимка 321978

Началото на "Сантяго Бернабеу" определено беше за "кралете", които можеха да поведат след само 4 минути футбол. Обичайният си голям пропуск обаче направи френският стрелец Карим Бензема.

Домакините трябваше да чакат до 41-ата минута, за да поведат в резултата. Каземиро се оказа на точното място при центриране от корнер и с глава прати коженото кълбо в обратния ъгъл на Раул.

Барселона победи Севиля с 2:1

Барселона дръпна с 11 точки пред Реал след поредна победа на "Камп Ноу" (ВИДЕО)

Това е 18-ят мач, в който каталунците не допускат загуба у дома

В 56-ата минута пък настъпи мигът и на Маркос Асенсио. Талантът с №20 отигра без подготовка изчистена топка от отбраната на Лас Палмас и със зверски шут от над 23 метра я прати неспасяемо в мрежата на гостите.

Въпреки, че през тази вечер Кристиано Роналдо отново не се разписа, португалската звезда спомогна за още едно "кралско" попадение. Звездата напредна по крилото, след което прати прострелен пас за Иско. Техничарят бе задължен да отбележи и стори това в 74-ата минута.

Снимка 321980

В следващия кръг на Реал (Мадрид) предстои много тежко градско дерби срещу Атлетико, докато Лас Палмас домакинства на Леванте.

Валенсия победи Леганес с 3:0

Валенсия с пореден успех и нов клубен рекорд (ВИДЕО)