Реал (Мадрид) победи като гост отбора на Бетис с минималното 1:0 и постигна трета победа в първенството от началото на сезона.

Двата тима изнесоха не особено добър мач, в който липсваха головите възможности. Единственият гол в срещата беше отбелязан от Мамаду Диара в 6-ата минута на двубоя.

След гола Реал (Мадрид) се затвори и чакаше възможности за контраатаки, които обаче така и не се откриваха. В средата на полувремето Сисиньо беше сменен принудително, след като получи травма.

Домакините се опитаха да се върнат в мача, но и те не достигнаха до чисти голови възможности. С идването на Фабио Капело в "кралския клуб" отборът играе предимно защитно, но това носи резултати.

През втората част играта не се промени и се водеше предимно в централната зона. Бетис отправи само един точен удар в рамките на вратата на Касияс. В заключителните минути на срещата най-интересното беше червеният картон, който получи Нано от домакините.

Все пак "белият балет" взе трите точки от които се нуждаеше.