Испанският шампион Реал (Мадрид) отново разочарова своите фенове, след като отпадна изненадващо от турнира за Купата на Краля.

Реал победи тима на трето-дивизионния Реал (Унион) с 4:3, но след загубата в първия мач с 2:3, този резултат не се оказа достатъчен за класиране напред. Отборът на гостите се класира напред в турнира, заради повечето отбелязани голове на чужд терен.

Трите гола за домакините бяха отбелязани от Раул. В 14-ата минута гостите откриха резултата след гол на Абасол. В 36-ата минута при една атака на "белите" Раул отбеляза за 1:1.

Второто полувреме играчите на Реал (Унион) започнаха по-мотивирано. Малко след началото на втората част те отново излязоха напред в резултата. Точен за 1:2 бе Салседо в 49-ата минута. Радостта на гостите продължи само две минута, когато отново Раул възстанови равенството.

В 68-ата минута отборът на Реал (Мадрид) за пръв път в мача поведе в резултата след гол на Буено. Десет минути преди края в игра за столичани се появи Игуаин. Домакините организираха финален натиск, който в 86-ата минута доведе до нов гол на Раул. Така звездата на Реал оформи своя хеттрик.

Точно когато тимът на домакините се виждаха крайни победители се стигна до 90-ата минута, в която Комо от състава на Реал (Унион) отбеляза трети гол, който изпрати трето-дивизионния тим напред в турнира.

Реал (Мадри) - Реал (Унион) 4:3

0:1 Абасол 14'