Реал (Мадрид) се наложи с 2:0 над тима на Сантандер и направи голяма крачка към 31-ата си титла на Испания. В срещата от 33-ия кръг головете вкараха Раул и
Гонсало Игуаин. Реал има 72 пет кръга преди края.

Раул откри резултата в 14-ата минута. Уесли Снайдер и Робиньо изработиха гола след атака от ляво, като Робиньо центрира топката в наказателното поле към Раул за 1:0. След гола гостите от Мадрид продължиха да доминират, но в средата на
второто полувреме Снайдер пропусна отлична възможност да довърши тима на Расинг.

В 4-ата минута на допълнителното време Сантандер капитулира след гола на Гонсало Игуаин. Попадението беше изработено от Жулио Баптища и Хавиер Балбоа.

Сантандер никога не е играл в историята си в Европа и може да си осигури място в
УЕФА, ако финишира сред първите шест състава.

"За съжаление не можахме да вкараме повече голове. Ние играхме много добре днес и го заслужавахме", коментира след срещата капитанът Раул пред Радио "Марка".