Реал (Мадрид) победи с минималното 1:0 като гост отборът на Хетафе и оглави еднолично класирането в Примера дивизион.

Единственото попадение, което донесе трите точки отбеляза Серхио Рамос в 65-ата минута на срещата.

През първата част пропуски пред вратата на домакините направиха Раул и Дренте, а Уче пропусна да накаже "белия балет".

През второто полувреме двата тима отново създадоха голови положения, но възпитаниците на Бернд Шустер реализираха попадение.

В последните десетина минути домакините се вдигнаха на щурм, но центриранията към Касияс не доведоха до голови опасности и Реал отмъкна трите точки.

Тимът на Мурсия надделя с категоричното 4:1 като гост над отбора на Валядолид.

Домакините останаха с човек по-малко на терена още в 23-ата минута, когато Чифуентес беше изгонен за втори жълт картон. Само след четири минути гостите откриха резултата след попадение на Лукас.

В 32-ата минута Валядолид остана с девет души на терена, след като Бутел пое преждевременно към съблекалните. Въпреки намаления състав домакините се добраха до равенството. В 48-ата минута Льоренте изравни резултата.

Гостите решиха изхода от срещата в последните минути на срещата. В 75-ата минута Байано вкара попадение. Иван реализира трети гол в 81-ата минута, а Абел реши изхода с четвърти гол в 87-ата минута.

Бетис спечели домакинството си с 3:0 срещу Майорка. В останалите срещи очаквани домакински победи постигнаха Еспаньол, Виляреал и Атлетико (Мадрид).