Реал (Мадрид) се издъни при домакинството си на Жирона в двубой от 12-ия кръг на Ла Лига, завършвайки наравно 1:1 насред стадион "Сантиаго Бернабеу".

Гостите се отбраняваха геройски почти през целия мач, но в крайна сметка Винисиус Жуниор (70') даде аванс за "белия балет". Каталунците обаче изравниха чрез резервата Кристиан Стуани (80'), който реализира хладнокръвно спорно отсъдена дузпа.

Въпреки равенството, Реал остава на върха в класирането на първенството с актив от 32 точки, но вече само с една повече от Барселона. Жирона пък е на 16-а позиция с 10 пункта.

В първия час в мача не се случи нещо особено интересно. Реал бе по-активният отбор, но успя да извлече предимство чак в 70-ата минута, когато Винисиус се разписа за 1:0.

Жирона обаче успя да изравни 10 минути след това чрез Кристиан Стуани, който вкара от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка в собственото поле на Марко Асенсио.

Драмата обаче предстоеше в края на двубоя. В 90-ата минута Родриго прати топката във вратата на Жирона, но голът му бе отменен след намесата на системата за видеоповторения (ВАР). Секунди след това пък Тони Кроос получи втори жълт картон и остави Реал с десет души на терена. За германеца това бе първи червен картон в цялата му професионална кариера, която започна преди 15 години.