Реал (Мадрид) постигна победа с 2:0 над гостуващия тим на Осасуна и се доближи само на две точки от лидера Барселона.

В първата част на срещата Раул изведе домакините напред с попадение в 24-ата минута. Комбинация между Диара и Емерсон доведе до пас към нападателя, който не сбърка и откри головата сметка.

През втората част Уебо пропусна шанс за гостите, а Реал се добраха до втори гол едва в 80-ата минута на двубоя. Робиньо вкара едва третия си гол за тима, но той се оказа важен за постигането на важна победа.

След този успех Реал (Мадрид) е само на две точки от лидерът Барселона и на една от втория Севиля и се върна в борбата за титлата.

В последната среща от кръга тимът на Атлетико (Мадрид) се наложи с минималното 1:0 като гост на Виляреал.

Единственото попадение в срещата реализира Елер в 32-ата минута на срещата. "Жълтата подводница" завърши срещата в намален състав след като Робер Пирес беше изгонен в 86-ата минута, а Фернандо Торес изпусна дузпа за "дюшекчиите" в 88-ата минута на срещата.