Реал (М) не допусна изненада при гостуването си на Еспаньол, спечелено с 4:0, в последен мач от 7-ия кръг на Примера дивисион. С хеттрик за успеха се отчете Гонзало Игуаин, а едно попадение добави Хосе Мария Калехон.

Въпреки резултата гостите от Мадрид изпитаха известни затруднения. Еспаньол излезе за победата и до последния съдийски сигнал се бори с всички усилия, за да вкара гол. Още в 3-ата минута Роналдо можеше да открие, но вратарят се намеси решително. След четвърт час Ромарик беше близо до гола. Прехвърлящият му удар обаче беше с малко по-силен от необходимото.

Две след това Роналдо изведе Игуаин отдясно и той с мощен изстрел вкара за 1:0. Втората част стартира с натиск на Еспаньол. В игра се появи Владимир Вайс, който определено раздвижи атаката на домакините.

Въпреки това в 66-ата отдясно Игуаин удвои с диагонален шут от движение в горния десен ъгъл. В 71-ата Вайс беше близо до попадение, но от малкия пеналт стреля в аут. Поредната контраатака за Реал (М) в 82-ата позволи на привлечения от Еспаньол Калехон да оформи класиката. Феновете на бившия му отбор дори го поздравиха, а той в знак на уважение не изрази радостта си.

Крайното 4:0 оформи Игуаин в 89-ата минута с третия си гол в срещата. С успеха тази вечер Реал излезе на трета позиция с 13 точки - на само една от лидера Барселона и втория Леванте. Каталунците са с 6 т. на 14-о място.