Реал (Мадрид) си повъзвърна пониженото самочувствие след Ел Класико, като победи Понферадина в първа среща от 1/16 финалите за Купата на краля. „Белият балет” се наложи като гост на третодивизионния тим с 2:0. Попаденията за мадридчани забиха Хосе Кайехон (29) и Кристиано Роналдо(74) .

Наставникът на Реал Жозе Моуриньо заложи в тази среща на играчи, които рядко попадат в сметките му. Сред титулярите обаче бяха супер звездата Кристиано Роналдо и Игуаин. Експерименталният състав на Реал обаче трябваше да се справя със съперника с 10 човека, 20 минути преди последния съдийски сигнал заради червен картон на Албиол. Иначе срещата протече при бавно темпо.

„Белият балет” по всякакъв начин пестеше сили предвид лекият съперник. В 29-ата минута, Кайехон откри резултата след изпълнени на фаул от Сами Кедира. Второто попадение падна в 74-ата минута, когато Кристиано Роналдо нахлу сам в наказателното поле и с техничен удар разстреля неубедителния вратар на Понферадина.

До края домакините така и не успяха да създадат нещо опасно пред вратата на вратарят на мадридчани в тази среща Адан и се отърваха с лека загуба с 0:2. Реваншът между двата тима на „Бернабеу” е след седмица.