Реал (Мадрид) записа исторически успех, след като за първи път от 19 години насам победи като гост Депортиво (Ла Коруня). Кралския клуб се наложи с 3:1 на "Риасор" след голове на Гранеро и два на Бензема. Въпреки, че бяха без някои от основните си играчи, сред които Кристиано Роналдо и Гонсало Игуаин, столичани изнесоха истинска лекция на своя съперник и можеха да запишат далеч по-изразителна победа. Благодарение на спечелените 3 точки Реал отново се доближи на 5 от лидера Барселона, който взе визитата си на Спортинг (Хихон) с 1:0.

Гостите от Мадрид започнаха отлично мача и в първите 5 минути на два пъти застрашиха вратата на Арансубия. Шаби Алонсо и Карим Бензема попаднаха на стрелкови позиции, но не успяха да изненадат стража на домакините. Натискът на Реал продължи и в 13-ата минута гостите откриха резултата чрез Гранеро. Полузащитникът се възпозлва от лошо изчистена топка и с удар с глава изведе Реал напред.

Попадението вдъхна допълнителна доза увереност у играчите на Пелегрини, които до края на първата част бяха абсолютни господари на терена. В 40-ата минута Реал организира отлична атака, която бе завършена точно от Бензема. Кака изведе Гути сам срещу вратаря, но вместо да стреля, халфът изненада всички с брилянтен пас с пета към Бензема, за когото остана само да вкара топката в мрежата. Безспорно отиграването на Гути бе най-красивият момент в мача и заслужава да бъде отбелязано.

След почивката картината на терена не се промени. Реал отново започна по-активно и още в 47-ата можеше да вкара трети гол. Кака се озова сам в наказателното поле, но стреля право в тялото на Арансубия. 10 минути по-късно отново бившата звезда на Милан бе в центъра на събитията, като този път ударът му излезе в аут. До края на мача домакините наложиха лек натиск, който не доведе до желания резултат.

Все пак в 86-ата минута "СуперДепор" получи дузпа за нарушение на Рамос срещу Рики. Крайното 1:3 оформи Бензема в продължението на мача.  Нападателят нанесе точен удар от около 10 метра и прокара топката между краката на Арансубиа.