Реал (Мадрид) оглави класирането в първенството на Испания, след като победи с 5:1 като гост Тенерифе. Момчетата на Мануел Пелегрини събраха на сметката си 59 точки и поне за няколко часа ще са пред Барса, които по-късно тази вечер имат мач с Малага.

Реал изигра силно първо полувреме, пред което отбеляза два гола чрез Игуаин. Аржентинецът откри резултата в 29-ата минута със страхотен диагонален удар, който не остави шанс на стража на домакините. В 41-ата минута Игуаин завърши точно отлична атака на Реал и с удар от границата на наказателното поле опъна за втори път мрежата на Тенерифе.

Домакините започнаха вихрено второто полувреме и още в 46-ата минута върнаха един гол чрез Айозе, който се разписа с глава. Радостта на Тенерифе обаче бе кратка, защото в 48-ата минута Рикардо Кака вкара трети гол за Реал .

10 минути преди края на мача Кристиано Роналдо също записа името си сред голмайсторите, след като изпълни точно дузпа. В последната минута Раул оформи крайното 5:1. Победата бе 6-а поред за Реал в първенството на Испания.

ТЕНЕРИФЕ - РЕАЛ (МАДРИД) 1:5

0:1 Игуаин (29')
0:2 Игуаин (41')
1:2 Айозе (46')
1:3 Кака (48')
1:4 Роналдо (80-дузпа)
1:5 Раул (90')

ТЕНЕРИФЕ: Арагонесес, Бертран, Маноло (Омар), Луна, Сисила, Ричи (Диней), Рикардо, Хуанлу (М. Алонсо), Алфаро, Айозе, Нино

РЕАЛ (МАДРИД): Касияс, Рамос, Албиол, Гарай, Марсело, Ласана Диара, Алонсо (Мамаду Диара), Гранеро (Ван Дер Ваарт), Кака, Роналдо, Игуаин (Раул)