Реал (Мадрид) и Виляреал направигха зрелищно равенство на "Сантяго Бернабеу" в последния двубой от 37-ия кръг на испанската Примера дивисион. По този начин "белия балет" пропусна да се възползва от грешната стъпка на Валенсия, който също взе само точка от мача си с Атлетико (Мадрид) и да се затвърдят на второто място в подреждането.

Жулио Баптища откри за домакините в 23-та минута,  но седем по-късно Мехия си отбеляза ефектен автогол и резултатът стана 1:1. Уругвайският нападател на Виляреал Диего Форлан даде аванс на тима си в 39-та минута, а Зинедин Зидан с последния си мач за клуба пред родна публика възстанови равенството с попадение в 67-та минута. Отново Форлан от дузпа направи 2:3, но Баптища с второто си попадение в двубоя оформи крайния резултат. Пет минути преди края червен картон получи Серхио Рамос.

Специално внимание преди, по време на мача и след него бе отделено на френската звезда  на домакините Зинедин Зидан. Специално за двубоя играчите на Реал излязоха с нови екипи, като под емблемата на клуба беше избродиран надписът "Зинедин Зидан 2001-2006" в знак на почит към гениалния полузащитник. Французинът беше посрещнат с ръкопляскания на крака, а на огромните видеоекрани се въртяха някои от най-красивите му изпълнения. Ветеранът изглеждаше по-скоро притеснен от вниманието и продължи с упражненията като се стараеше да не гледа към публиката.

Пет минути преди края на мача той бе сменен и беше изпратен с оглушителни викове и аплодисменти. След края на мача футболистът се върна в центъра на терена, за да поздрави за последен път зрителите на "Сантяго Бернабеу" и да им благодари за подкрепата.