Реал Мадрид за пореден път отложи шампионските празненства в Барселона. Каталунците можеха да празнуват още тази вечер 22-ата си титла на Испания, ако столичани не бяха спечелили срещу Малага. „Белия балет" обаче им спести това,побеждавайки Малага с 6:2. Мачът бе изтеглен от 36-ия кръг, заради ангажиментите на „кралския клуб" с финала за Купата на Краля.

Двубоят на „Бернабеу" започна по чудесен за столичани начин, които поведоха след само 180 секунди игра. Модрич центрира от корнер и Раул Албиол с глава откри резултата.

Малага обаче израни набързо, като и този път голът дойде след ъглов удар.  Този път той бе изпълнен от Иско,топката се отклони у Диего Лугано и попадна у Санта Крус, който без проблем я насочи в мрежата.

В 21-ата мин обаче андалусийците останаха с човек по-малко, след като Серхио Санчес събори останалия сам срещу вратаря Роналдо. Решението бе само едно - дузпа с червен картон. Кристиано изпълни удара от бялата точка, но Кабайеро спаси изстрела му.

Секунди по-късно обаче реферът даде двоен удар на Реал в пеналта, за нарочно връщане към вратаря, който улови топката. Домакините се възползваха от това и Роналдо със силен шут поправи грешката си отпреди малко.

В 33-ата Реал направи резултата 3:1, след една от емблематичните си светкавични контри, завършена от Месут Йозил.

Малага обаче явно още не се бяха предали и Антунес намали за 3:2 в 36-ата мин. с прекрасен фалцов удар. До края на полувремето имаше време за още две важни събития. Първо Кабайеро бе сменен принудително от Камени заради контузия, а Бензема закова резултата на 4:2 в 45-ата мин. Французинът получи топката на празна врата от Роналдо и нямаше как да сбърка.

С този гол мачът на практика приключи, като темпото след почивката логичноспадна. Все пак Реал стигна до още едно попадение в 63-ата мин, дело на Модрич, който направи двойно с Коентрао.

Четвърт час преди края Малага остана с девет души, след като втори жълт картон получи Демикелис. В добавеното време на мача остана време за още един гол, дело на Анхел ди Мария.

Реал Мадрид - Малага 6:2

1:0 Албиол (2')
1:1 Санта Крус (15')
2:1 Роналдо (25')
3:1 Йозил (33')
3:2 Антунеш (36')
4:2 Бензема (45')
5:2 Модрич (62')