Реал (Мадрид) победи Расиг Сантандер с 3:1 като гост в последния мач от кръга в испанската Ла лига. "Белия балет" диктуваше играта през всичките 90 минути и не остави съмнение кой е по-добрият отбор на терена.

В 23-ата минута футболистите на Реал разцъкаха топката пред смаяните погледи на отбраната на домакините и откриха резултата. След отлична комбинация между няколко футболисти топката попадна в Месут ЙХозил, който излезе сам срещу вратаря, но не прояви и капка егоизъм и пусна към Адебайор, който на празна врата откри резултата.

Само 4 минути по-късно най-добрият в мача Месут Йозил намери с отличен пас Карим Бензема, който останал в отлична позиция нямаше проблеми да покачи на 2:0.

След почивката възпитаниците на Жозе Моуриньо продължиха да бъдат по-добри. Въпреки това в 52-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Пабло Пинилос, но той стреля несериозно и Касияс спаси удара му.

Все пак домакините стигнаха до гол в 70-ата минута, когато точен бе Кенеди, който се разписа след асистенция на Медхи Ласен. Само 5 минути по-късно обаче Анхел Ди Мариа намери отлично Карим Бензема, който вкара втория си гол в мача и направи резултата 3:1 в полза на гостите.

В 84-ата и футболистите на Реал Мадрид също получиха правото да изпълнят дузпа, която бе пропиляна от Емануел Адебайор.

Расинг - Реал Мадрид 1:3

0:1 Адебайор 23
0:2 Бензема 27