Реал Бетис загуби с 0:1 гостуването си срещу Селта в мач от седмия кръг в Примера дивисион. Първото попадение бе отбелязано в деветата минута, когато Габриел Веига с прецизен удар донесе успеха на тима.

Гостите от Севиля, които са в една група с българския шампион Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа, останаха с човек по-малков 20-ата минута, след като червен картон получи Луис Фелипе.

След почивката гостите опитаха да наваксат, но Набил Фекир и Мартин Монтоя пропуснаха ключови положения за гол.

Севилци заемат четвърто място в класирането с 15 точки, докато Селта е на десето място.

Флорентино Перес напира за Суперлигата: Младите хора все по-малко се интересуват от футбола