Отборът на Бетис записа 10-а победа в испанското първенство, надделявайки с 3:2 над Алмерия като гост в 21-ия кръг на Примера дивисион. С успеха си вердибланкос събраха 34 точки и се изкачиха отново на 5-ото място в класирането, на 1 от 4-ия Атлетико (Мадрид).

Мексиканският национал Андрес Гуардадо осигури успеха за гостите в 70-ата минута, вкарвайки за 2:3. Иначе гостите доминираха през по-голямата част от мача и постоянно повеждаха. Домакините от Алмерия изравниха два пъти в срещата, но силите им не стигнаха за точка.

Още в 6-ата минута Родри даде преднина след като топката се отби в гредата при неговия удар и влетя в мрежата. Домакините изравниха в 27-ата благодарение на колумбийския здравеняк Луис Суарес, разписал се във втори пореден мач, този път наказал грешка в защитата на Бетис.

Три минути преди края на първата част обаче Серхио Каналес с много технично изпълнение изведе гостите напред, оползотворявайки пас на Родри.

През втората част домакините стигнаха до 2:2 благодарение на гола на Саму Коста в 62-ата минута. Футболистите на Бетис протестираха заради евентуална игра с ръка на Луис Суарес при овладяването на топката преди паса за гола, но съдията Хавиер Алберола отказа да разгледа положението с помощта на системата ВАР и зачете гола. Но само 8 минути след това високият само 169 сантиметра Гуардадо буквално полетя и засече с глава подаването на Серхио Каналес, за да осигури успеха на Бетис.

Барселона победи Реал Бетис след изпълнение на дузпи във втория полуфинал за Супрекупата на Испания

"Ел Класико" на финала на Суперкупата на Испания след драма с дузпи между Барса и Бетис

Редовното време завърши 1:1