Реал (Мадрид) спечели голямата битка на Испания. "Белия балет" се наложи с 3:1 над Барселона в Ел Класико, играно на "Сантяго Бернабеу".

Така съставът на Карло Анчелоти отмъсти за разгромната загуба с 0:4 в предишното дерби между двата тима. В днешната среща Реал бе господар на терена през първата част, а пред второто полувреме каталунците опитаха да се върнат в мача, но стигнаха само до едно попадение.

Сблъсък на титаните: Реал (Мадрид) приема Барселона в първото Ел Класико през тази кампания

Двубоят на "Сантиаго Бернабеу" е днес от 17:15 часа

Бензема откри в 12-ата минута, Валверде удвои в 35-ата, а Барса намали чрез Торес седем минути преди края на редовното време. В добавените минути Реал получи право да изпълни дузпа, реализирана от Родриго за крайното 3:1.

Снимка 591308

Срещата започна отлично за Реал.

Винисиус проби мощно по левия фланг в 12-ата минута, стреля, а Тер Стеген изби, топката попадна в Бензема, който от границата на наказателнот поле не сгреши и разстреля каталунската врата за 1:0.

В 25-ата минута Барселона най-после организира опасна атака, завършила обаче с пропуск на Роберт Левандовски. Полякът пропусна да насочи добре на няколко метра пред вратата. При повторенията останаха и сериозни съмнения за засада.

Снимка 591306

В 35-ата минута Реал удвои. След сериозна грешка на каталунците в отбраната и разиграване на "белия балет", Валверде получи от Менди и от дъгата пред наказателното поле остави Тер Стеген безпомощен за 2:0.

В 53-ата минута Карим Бензема отново бе точен след като получи дълъг пас и напредна сам срещу вратаря, разстрелвайки вратата му, но при паса на Винисиус е имало засада.

Снимка 591317

Източник: EPA/БГНЕС

В Барселона имаха претенции за дузпа в 73-ата минута, когато Роберт Левандовски проби в наказателното поле и падна след единоборство с Карвахал, но съдията подмина ситуацията.

В 83-ата минута Браселона намали. Ансу Фати прои отляво и подаде в наказателното поле, където Левандовски отклони леко към Феран Торес, който на празна врата вкара за 2:1.

В самия край на мача Родриго бе фаулиран в наказателното поле от Ерик Гарсия. При ситуацията останаха сериозни съмнения за засада, но съдията прегледа чрез ВАР за нарушението и отсъди дузпа, която бе изпълнена и реализира от бразилеца за 3:1.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ (4-3-3): 13. Андрий Лунин - 23. Ферлан Менди, 4. Дейвид Алаба, 3. Едер Милитао, 2. Даниел Карвахал - 8. Тони Кроос, 18. Орелиен Чуамени, 10. Лука Модрич - 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема, 15. Федерико Валверде

Старши треньор: Карло Анчелоти

БАРСЕЛОНА (4-3-3): 1. Марк-Андре тер Стеген - 28. Алехандро Балде, 24. Ерик Гарсия, 21. Френки де Йонг, 23. Жул Кунде - 8. Педри, 5. Серхио Бускетс, 20. С. Роберто - 22. Рафиня, 9. Роберт Левандовски, 7. Усман Дембеле

Старши треньор: Шави Ернандес