Реал (Мадрид) все още мечтае за титлата. „Кралете“ съхраниха своите надежди по възможно най-драматичния начин, след като спечелиха  с 3:2 визитата си на Райо (Валекано).

Без Кристиано Роналдо, на испанският гранд му се наложи да осъществява пълен обрат. Селекцията на Зинедин Зидан стартира трагично двубоя и до 14-ата минута губеше с 0:2. Столичани обаче демонстрираха шампионски характер и се добраха до пълния комплект точки след два гола на Гарет Бейл и Лукас Васкес. Неприятната новина за тях е свързана с контузията на Карим Бензема, който напусна принудително терена още в 42-ата минута. Реал временно поведе класирането в Ла Лига преди мачовете на Барселона и Атлетико (Мадрид).

Дъждът на „Вайекас“ затрудни максимално и двата отбора. Изненадата обаче настъпи в 7-ата минута, когато Ембарба откри резултата за домакините. Бившият играч на Манчестър Юнайтед – Бебе сътвори изключителен пробив, след което намери непокрития си съотборник на границата на вратарското поле. За него пък не остана нищо друго, освен да опъне мрежата зад Кейлор Навас.

Ужасът за „кралете“ бе пълен в 14-ата минута, когато Райо нанесе втория си удар. Отбраната на Реал се намеси трагично при един корнер на домакините. От цялата ситуация се възползва нападателят Мику, който от няколко метра не остави никакъв шанс на съперниковия страж. Голът видимо вбеси наставника Зинедин Зидан, който опита да счупи каръка, заменяйки своята шуба със стилно палто.

„Тройката с гарнитура“ не мърдаше на гранда в 28-ата минута, ако не бе едно изумително спасяване на Навас. Националът на Коста Рика спаси с тежък изстрел от далечна дистанция на активния днес – Бебе.

И когато нещата изглеждаха безнадеждни,Гарет Бейл отбеляза ценен гол за самочувствието на „кралете“. Центриране на Кроос от корнер намери главата на Гарет Бейл, който отлично насочи топката и намали на 2:1.

Малко преди почивката на Зинедин Зидан се наложи да прави принудителна смяна, тъй като Карим Бензема получи контузия. На негово място се появи Лукас Васкес. Младокът попадна в епицентъра на събитията в 52-ата минута, когато спомогна за осъществяването на частичен обрат. Любимецът на Зизу отигра по безкомпромисен начин едно отлично центриране на Данило и за Хуан Карлос не остана нищо друго, освен да види как резултатът нагледно става 2:2.

Секунди по-късно, крайната цел можеше да бъде изпълнена, ако удар на Иско от фаул не бе прелетял на сантиметри от вратата на Райо.

Мъчението на „Ваейкас“ все пак приключи с щастлив край за Реал. В 81-ата минута Гарет Бей отбеляза победния гол за 2:3. Уелсецът се възползва от едно грешно връщане към бранител на Райо, използва своята скоростна техника и сам срещу Хуан Карлос не сгреши, носейки по този начин ценни три точки за своя тим.

„Кралете“ обаче трябваше да треперят до края, след като малко преди последния съдийски сигнал, Мику внесе огромно напрежение пред малкото вратарско поле на Кейлор Навас.

РАЙО ВАЛЕКАНО – РЕАЛ (МАДРИД) 2:3

1:0 Ембраба (7‘), 2:0 Мику (14‘), 2:1 Бейл (35‘), 2:2 Лукас (52‘), 2:3 Бейл (81‘)

СТАДИОН: Естадио де Вайекас Тереса Риверо, Мадрид

СЪДИЯ: Алехандро Ернандес

РАЙО ВАЛЕКАНО: Хуан Карлос, Креспо, Амая, Тито, Ернандес, Трасхорас, Йозабед, Кини, Ембарба, Федор, Бебе (резерви: Йоел, Чечу Дорадо, Итура, Манучо, Рат, Гера, Кабайеро)

РЕАЛ МАДРИД: Навас, Пепе, Марсело, Данило, Варан, Бейл, Кроос, Иско, Ковачич, Бензема, Хесе (резерви: Кико Касиля, Рамос, Начо, Хамес, Арбелоа, Васкес, Модич)