Отборът на Барселона допусна нов грешна стъпка в Ла Лига. Шампионите предоставиха възможност на Жирона и Реал (Мадрид) да увеличат преднината си спрямо "блаугранас", след като стигнаха само до 1:1 при визитата си на Райо Валекано.

Селекцията на Шави отново не се представи на ниво при свое гостуване, което ще донесе нова порция критики по адрес на наставника Шави. Райо пък прави своеобразен "голям шлем", след като преди няколко кръга не допусна да бъде победен и от Реал (Мадрид), при това на "Бернабеу".

Домакините откриха резултата в 39-ата минута чрез Унай Лопес. Голът се получи доста любопитно. Изстрел на Трехо попадна в тялото на футболист на Барса, но въпреки това Тер Стеген се хвърли в далечния ъгъл. В този момент кълбото попадна при Унай Лопес, който с мощен шут се възползва от ситуацията и матира германеца за 1:0.

След почивката Шави направи необходимите рокади, чрез които Барса заигра идея по-агресивно в атака. В 67-ата минута Алехандро Балде падна в наказателното поле и гостите поискаха дузпа, но такава така и не беше отсъдена.

Барселона спаси точката в 82-ата минута. Тогава центриране към Левандовски вещаеше голяма опасност. В този миг бранителят на Райо - Лежун, направи всичко по силите си, за да промени развоя на събитията. За негово нещастие обаче, изчистването му се превърна в ефектен автогол.

Алавес - Гранада 3:1 в мач от Ла Лига