Започналият по хитов начин сезона в Примера тим на Леванте върви все по-надолу. Валенсианци записаха шестия си пореден мач без победа в  23-ия кръг. Леванте падна с хокейното 3:5 от гостуващия Райо Валекано.

По този начин бившият отбор на Владо Манчев, който доскоро заемаше четвъртото място в класирането, вече дори не попада сред местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Първото полувреме с нищо не предвещаваше истинската голова буря, която се разрази след почивката. Лас изведе столичани напред и те се прибраха на почивка с гол преднина.

Баркеро изравни от дузпа в 50-ата мин, но Коста набута две попадения за 120 секунди и Райо вече водеше с 3:1. Отново Лас направи резултата 1:4 в 70-ата мин, но Суарес намали. Делибашич наниза пети гол за Раито, преди Суарес да оформи крайното 3:5 от нова дузпа за Леванте.