Играчите на Осасуна зарадваха своите привърженици с победа по случай 90-годишнината от създаването на клуба. Те победиха с категоричното 3:0 Малага в мач от 8-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините надиграха тотално своя опонент, а до почивката вече имаха два гола преднина. Резултата откри Некунам в 3-ата минута от наказателен удар, отсъден за нарушение срещу Хуанфран. В 37-ата пък иранският национал Масуд Шоджаеи удвои. След паузата гостите продължаваха да бъдат безидейни в средата на терена и в предни позиции. В 55-ата Аранда оформи класиката от близко разстояние.

Със същия резултат и също пред собствена публика Хетафе отнесе Спортинг (Х). Точни за домакините бяха Боатенг в 8-ата минута, Перес от дузпа в 50-ата и Маркано десет по-късно.

Еспаньол също се поздрави с успех след 2:1 над Леванте. Домакините нямаха кой знае какво затруднения, особено след 55-ата минута. Тогава Надал от състава на гостите беше изгонен с директен червен картон. Иначе Датало откри в 13-ата, а в 80-ата Калейон удвои. Леванте се върна в срещата в 83-ата чрез Стуани. Силите на бившия клуб на Владо Манчев обаче стигнаха само за почетно попадение.

В друг мач от кръга Алмерия и Еркулес прибавиха в актива си по една точка. Алмерия срещна особени проблеми срещу своя съперник, след като съумя да избегне загубата едва в 83-ата, когато Улоа изравни. Гостите поведоха малко преди почивката след точен удар на Нелсон Валдес.