Валенсия записа втора победа в Ла Лига. „Прилепите” се наложиха с 2:1 като гост на новака Леганес в мач от 6-ия кръг на шампионата.

Така гостите победиха за втори пореден път след като в миналия кръг се наложиха над Алавес след като записаха четири поредни поражения.

В герой за "прилепите" се превърна вратарят Диего Алвеш, който спаси дузпа в 62-ата минута. Бразилецът вече има 17 спасени дузпи в Примера дивисион, с което изпревари легендата Андони Субисарета.

В днешната среща домакините поведоха изненадващо или не в 21-ата минута. Александър Шимановски засече с глава, за да накаже Валенсия с 1:0.

В 33-ата минута Родигес отне от вратаря и Нани се възползва майсторски за 1:1. В началото на второто полувреме гостите сътвориха пълен обрат, Марио Суарес центрира, топката премина през цялата защита, за да влезе във вратата на Леганес за 1:2. Десет по-късно голмайсторът за Леганес Шимановски пропусна дузпа и лиши тима си от точка.

След този мач Валенсия вече има шест точки и е на 14-ото място. Леганес е 11-ти със 7 пункта.