Приказката за иначе скромния тим на Мирандес в турнира за Купата на краля в Испания продължава. След като в миналия кръг отборът от Сегунда дивисион отстрани Виляреал, сега Мирандес се разправи и с друг елитен тим - Сантандер.

Днес гостите от Мирандес измъкнаха бойко реми 1:1 и по този начин се класираха напред, след като в първата среща бяха спечелили категорично с 2:0.

Всичко започна добре за елитния тим на Сантандер. След серия от пропуски, Педро Мунитис успя да изведе тима си напред в резултата в 36-ата мнута. В 56-ата минута обаче домакините останаха в намален състав, след като Бернардо получи червен картон.

Това даде крила на гостите, които в 72-ата минута сложиха точка на спора с изравнителен гол. Пабло Инфанте успя да вкара от дузпа и по този начин общия резултат набъбна на 3:1, което прави второразредния тим напред в надпреварата.

В следващия кръг Мирандес ще срещне някой измежду Кордоба и Еспаньол.