Голямото градско дерби между Бетис и Севиля бе прекратено малко преди края на първото полувреме. Осминафиналът за Купата на Испания беше опорочен от невъздържани фенски прояви на домакинската публика.

Привържениците хвърлиха метален прът по халфа на гостите Жоан Жордан, който го рани сериозно и се наложи намесата на медицинския екип.

Прекратиха срещата между Лион и Марсилия, фен уцели с бутилка главата на Димитри Пайе

Съдията Руди Буке веднага прибра двата отбора в съблекалните

Всичко това принуди рефера Родриго Бангоечеа да прибере двата тима в съблекалните до вземане на официалното решение за прекратяване.

Причина за това градското съперничество да не се поднови е фактът, че гостите от Севиля категорично са отказали да излязат на терена.

Очаква се Кралската футболна федерация да вземе решение кога ще се може доиграе турнирната среща. Възможно е това да се случи още утре, но без публика. Резултатът към минутата на прекъсване беше 1:1. Папу Гомес откри за гостите, а Набил Фекир изравни директно с гол от корнер.