Чезаре Прандели похвали отбора си за успеха с 2:1 над Спортинг (Хихон) в първата му среща начело на Валенсия.

Бившият национален селекционер на Италия наследи Пако Айестеран, след като двукратните финалисти в Шампионската лига се свлякоха до зоната на изпадащите.

Марио Суарес даде летящ старт на Прилепите с впечатляваща контраатака в 7-ата минута, а гол с глава на Карлос Кастро възстанови равенството. Но Суарес през второто полувреме осигури успеха на отбора. Така с 9 точки от 8 мача отборът се изкачи на 14-а позиция.

"Това, което най-много ми хареса, е единението на отбора, желанието да се свършат работите както трябва и духът, който показахме, доволен е Прандели. Играхме с голяма интензивност, което е гаранция за скорошни още по-добри резултати. Срещу нас имаше един много организиран и балансиран отбор.

"Знам, че работата ми точно започва. Но съм щастлив, че тя започна с победа. Трябва да задържим този дух, който ни помогна да измъкнем победата в една доста равностойна среща. Трите точки обаче са най-добрата награда за това, което свършихме през паузата за националните отбори".

С шест спечелени титли и седем Купи на Испания Валенсия минава за един от традиционните отбори в страната, но след напускането на Рафаел Бенитес през 2004-а година им е трудно да се конкурират с най-добрите. През 2014-а година сингапурският бизнесмен Питър Лим пое затрупания с дългове отбор, но поредицата от сменени треньори не му помогна да го вдигне до желаните висоти.

Прандели, който заведе Италия на финала на Евро 2012, е осмият треньор на отбора след напускането на Унай Емери през 2012-а година.