Тимът на Атлетико (Мадрид) не успя да се справи със съпротивата на гостите си от Химнастик и срещата между двата отбора от 17-я кръг в испанската Примера Дивисион завърши без победител – 0:0.

Въпреки, че положения за гол на „Висенте Калдерон” не липсваха, а малко преди края домакините останаха с човек по-малко на терена, никой от двата тима не успя да намери верния път към противниковата врата.

По този начин Атлетико остава на четвъртата позиция в класирането преди останалите срещи от кръга с актив от 29 точки, докато Химнастик продължава да си бъде здраво „закотвен” на дъното с 9 точки

В друга среща от кръга Реал Сосиедад измъкна три ценни точки от гостуващия Осасуна, като се наложи с 2:1.

Прието бе дал преднина на домакините още в 19-та минута след точно изпълнена дузпа, но 10 минути след подновяването на играта Гарсия възстанови равенството.

Само минута преди последния съдийски сигнал точният изстрел на Аранбуру донесе успеха за Реал.