Испанската Ла Лига се очертава шампионат, в който равенствата ще бъдат често срещан резултат и през този сезон. Доказателство за това бяха и двата мача, изиграни от 20:30 часа, приключили без победител.

Виляреал продължава с нулевите ремита, след като и тази вечер не намери път към гола. Селекцията на Унай Емери направи 0:0 с новака Еспаньол на неговия "Корнея Ел Прат". Голямата драма в този мач настъпи в даденото от съдията продължение.

Снимка 544000

Източник: EPA/БГНЕС

Домакините повярваха, че ще се доберат драматично до успеха, когато Ву Лей ликуваше след гол в 95-ата минута. Преглеждане с ВАР обаче прецени, че китаецът е играл непозволено с ръка.

Лука Модрич пропуска следващия мач на Реал (Мадрид)

Няма да го видим в действие срещу Леванте

По същото време Гранада и Валенсия завършиха 1:1. Суарес даде ранен аванс на "рохибланкос" след асистенция на ветерана Карлос Бака. В 88-ата минута гостите откраднаха точката, след като Карлос Солер беше точен от дузпа.

Снимка 544001

Гранада пък имаше същата злощастна съдба като разказаната по-горе на Еспаньол. В 92-ата минута Монторо отбеляза, но нямаше време за радост, тъй като ВАР се намеси и прецени, че въпросният е бил в засада.

ЕСПАНЬОЛ - ВИЛЯРЕАЛ 0:0

ГРАНДАТА - ВАЛЕНСИЯ 1:1

1:0 Суарес (16"), 1:1 Солер (88")