Атлетико (Мадрид) спечели гостуването си на Гранада в 23-ия кръг на Ла Лига.

Столичани се наложи с 2:1, като съперникът им даде сериозен отпор, който обаче не се оказа достатъчен поне за равенството в мача.

Луис Суарес: Никога не съм бил толкова гладен за попадения

"По-важното обаче е тимът да побеждава"

Победната серия на "дюшекчиите" беше прекъсната от Селта в предпоследната минута в понеделник, а два дни по-късно Реал (Мадрид) съкрати разликата до първото място само на 5 точки.

Днес обаче ситуацията се нормализира за Симеоне и компания, които отново повеждат уверено на лидерската позиция в класирането.

Атлетико (Мадрид) и Селта завършиха наравно 2:2

Атлетико видя какво е да подцениш съперника! Селта спря победния марш на мадричани

Край на победната серия

Симеоне не можеше да разчита на изолираните заради коронавирус Жоао Феликс, Тома Лемар, Ектор Ерера и Муса Дембеле, както и на наказания Киърън Трипиър за битката днес.

Това се отрази на случилото се на терена и представянето на "дюшекчиите", които не бяха безкрайно убедителни.

Снимка 518411

Източник: Twitter

След нулева първа част, Маркос Йоренте даде предимство за Атлетико в 63-ата минута.

Ерера върна бързо попадението, като се разписа само 180 секунди след като съставът му се оказа в ролята на изоставащ в резултата.

Снимка 518412

Анхел Кореа вкара за крайното 1:2 малко преди финала на сблъсъка, като бе точен в 75-ата минута.

През миналия сезон мачът между двата отбора на този стадион завърши наравно, но този път Атлетико взе своето.