Българскят футболист на Атлетико (Мадрид) Мартин Петров бе между резервите и се появи на терена едва в 88-та минута на мястото на Валера.

А българинът от Алавес Благой Георгиев така и не получи доверие да участва в мача, макар че бе записан в групата.

Тимът на Атлетико, без редица титуляри, но с много млади играчи в състава, успя да постигне победата с гол на Антонио Лопес в 23-ата минута от пряк свободен удар.

До края на мача мадридските футболисти имаха превъзходство на терана и показаха много добра физическа кондиция.

В последните минути домакините се впуснаха в щурм, но безразборно центрираните топки и неточни удари не затрудниха защитата и вратаря на Атлетико Лео Франко.

С два гола на уругваеца Фабиан Канобио и по един на Хорхе Ларена и Хесус Перера отборът на Селта пък разгроми Сарагоса с 4:0 и увеличи шансовете си да играе в европейските клубни