Еспаньол записа трета поредна домакинска победа и общо пета в последните шест мача пред собствена публика, след като надви с 1:0 новака в Ла Лига - Алавес в мач от 31-я кръг на Примера дивисион. За "баските" това бе трето поредно поражение без отбелязан гол.

Време е за голямото дерби Реал - Атлетико (Мадрид)

Пътят към "бялата" титла минава през бой над Чоло и компания

Реал няма успех в последните си три домакинства на Атлетико

През първото полувреме на "Корнелия де Лобрегат" атаките на Еспаньол бяха по-опасни, но почти всички силни удари на играчите на Кике Санчес Флорес минаваха леко над вратата. Алавес стигна само до една добра възможност, при която с воле от въздуха Виктор Камараса също стреля над целта.

Втората част стартира с по-голям пропуск на "папагалчетата" в 49-ата минута, когато Жерар Морено от чиста позиция почти фронтално би прекалено силно за пореден път над вратата.

В 56-ата минута Виктор Санчес центрира меко от фаул доста пред наказателното поле на Алавес, вратарят Фернандо Пачеко се поколеба с излизането и вътре във вратарското поле Давид Лопес скачайки успя с гръб да подаде пред вратата на Пабло Пиати и аржентинецът не срещна проблем да вкара от няколко метра за 1:0.

Лео Баптищао влезе на смяна за Еспаньол след гола и веднага след центъра отне, понесе се напред, но би точно в центъра и Пачеко лови.

Алавес опита плахо да стигне до някакви положения за почетен гол, но Диего Лопес почти не бе затруднен през целия мач. Лео Баптищао надбяга защитата на гостите, но ударът му с боц бе спасен от вратаря.

Еспаньол се утвърди на девета позиция с 46 точки, Алавес има 40 на 11-о място.