Отборът на Еспаньол записа впечатляваща победа с 5:1 над гостуващия тим на Райо Валекано. По този начин тимът воден от Маурисио Покетиньо спря негативната си серия от пет мача без победа.

Тежката загуба на Райо охлади амбициите на „пчеличките" за участие в еропейските клубни турнири през следващия сезон.

Срещата на „Коренейа-Ел Прат" започна по най-добрия начин за „папагалчетата" на Покетиньо. Още в 4-ата минута Кале Уче откри резултата в днешния двубой. Последваха минути на яростни атаки към вратата на гостите, които дадоха резултат в десетата минута, когато преотстъпения от Интер Фелипе Кутиньо отбеляза за 2:0.

В 22-ата минута бразилското крило повтори упражнението и след хубав удар направи резултата класически. Положението за Райо стана плачевно в края на първата част, когато Уче с втория си гол в срещата отбеляза за 4:0

Второто полувреме започна с леко пробуждане в редиците на отборът от Мадрид. По ирония на съдбата,  легендата на Еспаньол Раул Тамудо, който в момента защитава цветовете на Валекано, намали резултата до 1:4.

Петнадесет минути след попадението на гостите, Кале Уче записа своя хеттрик, след като отбеляза третото си попадение в 69-ата минута на двубоя.

Така след днешния категоричен успех, съставът на Еспаньол прибави нови три точки към актива си, който набъбна на 36 точки. Отборът на Райо Валекано е с 34.

ЕСПАНЬОЛ - РАЙО ВАЛЕКАНО 5:1

1:0 Уче (4'), 2:0 Кутиньо (10'), 3:0 Кутиньо (22'), 4:0 Уче (45'), 4:1 Тамудо (54'), 5:1 Уче (69')