Отборът на Лас Палмас записа поредния си убедителен мач в испанското футболно първенство.

Съставът надигра гостуващия Атлетик (Билбао) с 3:1 в последния двубой от 13-ия кръг на Примера дивисион. "Канарчетата" изостават само с точка от баските в класирането. Те имат 19 пункта и са десети, а Атлетик е с 20 и е осми.

Кевин-Принс Боатенг простреля Атлетик с удара си в 40-ата минута, който направи така, че Лас Палмас да се оттегли с аванс от 1:0 на полувремето.

Пет минути след подновяването на играта тимът от Канарските острови излезе още по-солидно напред в резултата. Кабрера Момо реагира моментално на топката, отправена от Пласерес и я изпрати зад гърба на баския вратар за 2:0.

Малко по-късно Пласерес уцели гредата на вратата на Атлетик. Ариц Адурис пък реши да провокира главния съдия и получи глупаво втория си жълт картон, оставяйки гостите с човек по-малко.

Те обаче стигнаха до дузпа. Превърна я в гол Раул Гарсия. За повече от това 2:1 на баските не им стигаха силите. Нещо повече - в самия край на мач те получиха и трети гол, дело на Джонатан Гарсия, оформил крайното 3:1 в полза на Лас Палмас.