Последният в класирането в Примера дивисон отбор на Осасуна успя да постигне домакинско равенство 1:1 срещу Ейбар в мач от 27-ия кръг. Така тимът спря серията си от 6 поредни загуби, но все още няма записана победа през 2017 г.

След безрезултатно първо полувреме, първи до попадение стигнаха гостите. В 73-ата минута Андер Капа напредна до аутлинията и върна за Кике Гарсия, който без забавяне вкара за 0:1. Само 6 по-късно Хайме Ромеро от домакините се освободи в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията към Кенан Кодро, който отблизо нямаше как да сгреши за крайното 1:1.

Никола Вуядинович ще играе в Осасуна

Бивш футболист на ЦСКА ще играе в Примера

Състезателят парафира до края на сезона

Така Осасуна вече има актив от 11 точки, но твърдо остава на последното място. Предпоследният Хихон има 18, а първият под чертата Гранада е с 19. Ейбар пък е с 40 точки на 8-ата позиция.