Селта показа, че е доста непредвидим отбор, когато се касае до мачове от Примера дивисион. "Галисийците", които натупаха Барселона наскоро с 4:2, а след това загубиха с катастрофалното 0:5 от Виляреал, днес отново показаха силното си лице, мачкайки Депортиво (Ла Коруня) с 4:1.

Домакините не оставиха никакво съмнение в това кой ще триумфира след последния съдийски сигнал, но трябваше да почакат малко повече от половин час преди да вкарат откриващото попадение в мача.

Стори го Уго Майо, който се възползва от пас на Фабио Ореяна и със силен удар откри резултат - 1:0 за Селта! Уви, противно на логиката Депортиво изравни само пет минути по-късно след гол на Албентоса.

През второто полувреме обаче нещата си дойдоха на мястото, а Селта реализира три попадения във вратата на безпомощните гости. Яго Аспас вкара за 2:1 в 60-та минута от дузпа, а в 78-та минута Ореяна окончателно елиминира интригата в мача, вкарвайки трети гол за Селта.

С втория си гол в мача Яго Аспас оформи крайното 4:1, с което нареди Селта близо до местата, даващи квота за Лига Европа.

Селта - Депортиво 4:1