Новакът в испанския футболен елит Мурсия изнесе поредния си силен мач и завърши 1:1 у дома с тима на Атлетико (Мадрид) в среща от 3-ия кръг на първенството в
Примера дивисион.

Хвърлилият доста милиони на трансферния пазар тим на гостите поведе в резултата, след като в 15-ата минута аржентинският нападател Серхио Агуеро засече в мрежата на домакините пас на гръцкия национал Юркас Сейтаридис за 0:1.

Играчите на Мурсия обаче празнуваха в края на мача, след като в 81-ата минута Франсиско Гаярдо размина Кощиня и с мощен шут оформи крайното 1:1.

Така новаците в Примера дивисион продължават да нямат загуба вече трети мач в елита и с 5 точки са в горната половина на таблицата, докато амбициозният тим на Атлетико (Мадрид) има само 2 и е на дъното.

В друг мач от кръга отборът на Виляреал стигна до победата с 1:0 като гост на Майорка с късно попадение на Нихат Кахведжъ.

Турският национал изпълни страхотно пряк свободен удар в 82-ата минута и донесе ценните 3 точки за Виляреал, с които "жълтата подводница" има вече 6 и е в челото, докато Майорка записа първа загуба този сезон и има 4 точки.

В другите мачове минимални победи с по 1:0 записаха отборите на Еспаньол и Ла Коруня, надиграли съответно Хетафе и Бетис.

Еспаньол стигна до победата с гол чак в 88-ата минута на Йонатан Сориано, а гостите от Хетафе играха половин час с човек по-малко заради червения картон на Естебан Гранеро в 61-ата минута.

Ла Коруня записа първа победа в първенството след минимален успех над безличния тим на Бетис, единственото попадение в мача вкара Андрес Гуардадо в 7-ата минута на мача.