Барселона записа 21-ата си победа от началото на сезона в Ла Лига, след като се наложи с 2:1 над Гранада в мач от 24-ия кръг. Домакините излязоха напред в резултата през първата част, но след почивката Лионел Меси вкара два гола и осигури успеха на своя тим.

Първото попадение на аржентинеца тази вечер бе по-специално за него, тъй като е под №300 с екипа на Барселона. Нито един футболист не бе минавал границата от 300 гола с екипа на „каталунците", но какво е за Меси поредния рекорд?!

Иначе Гранада малко очаквано излезе напред в резултата в 26-ата минута, когато Одион Игало се разписа от 2 метра на празна врата, засичайки подаване успоредно на голлинията. При попадението останаха сериозни съмнения за засада, като гостите задружно вдигнаха ръце към страничния съдия, но исканията им не бяха уважени. Като цяло Барса контролираше събитията на терена, но не успя да вкара гол преди почивката.

Любопитна бе позицията на Меси, който в отсъствието на Шави и Иниеста се нагърбваше повече с организацията на играта. Аржентинецът се справи на висота, за сметка на колегите му в атака Педро и най-вече Санчес, които изневериха.

Още в началото на второто полувреме гостите изравниха. Педро отправи удар, Тоно парира, но при добавката Меси бе безпогрешен, реализирайки своя гол №300 с екипа на Барселона. В 73-ата минута нисичкият аржентинец се разписа повторно, този път от свободен удар, като осигури победата на своя тим.

Старши-треньорът на Барса Жорди Роура, който вече няколко седмици замества Тито Виланова,даде почивка на Карлес Пуйол, Жорди Алба и Андрес Иниеста. Последните двама обаче все пак се появиха на терена в течение на двубоя. Както е известно през седмицата Барселона подновява борбата в Шампионската лига, като на каталунците им предстои гостуване на „Сан Сиро" на Милан в първи осминафинален двубой.

Шави Ернандес и Давид Вия, които тази вечер не попаднаха в групата на Барселона, се очаква да бъдат на разположение на Роура за двубоя с „росонерите".

Благодарение на успеха над Гранада Барса събра на сметката си 65 точки, с 15 в повече от Атлетико (Мадрид) и 19 от Реал (Мадрид). Двата столични гранда обаче са с мач по-малко.

ГРАНАДА - БАРСЕЛОНА 1:2

1:0 Игало (26')

1:1 Меси (50')

1:2 Меси (73')

ГРАНАДА: Тоно, Алан Ниом, Иниго Лопес, Диего Майнс, Гилермо Сикуера, Микел Рико, Фран Рико, Габриел Торже (76' Брахими), Нолито (74' Диего), Карлос Аранда (58' Ел Араби), Одион Игало

БАРСЕЛОНА: Виктор Валдес, Даниел Алвеш, Пике, Масчерано, Адриано (38' Жорди Алба), Тиаго Алкантара, Бускетс, Фабрегас, Педро (72' Иниеста), Меси, Санчес (61' Тейо).