Лионел Меси счупи поредния рекорд, който се бе изправил на пътя му. Звездата на Барселона вкара два гола при успеха с 2:1 като гост над Бетис, като по този начин вече има 86 реализирани попадения в рамките на годината. Аржентинецът остави зад себе си постижението на легендарния германец Герд Мюлер, който през 1972-а година бе реализирал 85 попадения! Така, че 40 години по-късно един изключителен рекорд бе счупен.

Иначе Меси до последно бе под въпрос за двубоя, след като през седмицата получи контузия в мача с Бенфика от Шампионската лига. Аржентинецът обаче не само започна в стартовия състав, но имаше нужда от само 25 минути, за да вкара два гола и да подобри постижението на Мюлер.

Меси откри резултата в 16-ата минута, когато се разходи из отбраната на Бетис, след което нанесе силен диагонален удар и не остави шанс на Кастро. В 25-ата минута Иниеста проби в полето, но вместо да шутира, пусна хитро с пета към Меси, който нанесе втори голов удар - 0:2.

До края на първата част домакините от Бетис съумяха да върнат едно попадение чрез основния си реализатор Рубен Кастро, който бе точен в 39-ата минута. За повече обаче домакините нямаха сили.

Благодарение на победата Барселона продължава тоталната си доминация в първенството на Испания. След 15 кръга каталунците имат 14 победи и 1 равенство, което ги извежда на първа позиция с 43 точки. С 6 по-малко са Атлетико (Мадрид), които в неделя разгромиха с 6:0 Депортиво (Ла Коруня). Шампионите от Реал (Мадрид) са трети на 11 пункта зад Меси и компания.

От началото на годината каталунците са реализирали 109 гола в Испания, като имат нужда от само още един, за да изравнят най-доброто си постижение - 110 гола през 2010-а.

С двете си попадения тази вечер Меси вече има 30 гола от 23 мача от началото на сезона. Поздравления за изключителното постижение на нисичкият аржентинец.

БЕТИС - БАРСЕЛОНА 1:2

0:1 Меси (16')

0:2 Меси (25')

1:2 Рубен Кастро (39')

БЕТИС: Адриан, Чика, Амая, Чечу Дорадо, Начо, Бенат, Каняс, Джоел Кембъл, Салва Севиля, Хуан карлос, Рубен Кастро

БАРСЕЛОНА: Валдес, Адриано, Пуйол (46' Масчерано), Пике, Жорди Алба, Шави, Бускетс, Фабрегас (9' Алексис), Педро (82' Тиаго), Меси, Иниеста.