Отборите на Барселона и Реал Мадрид не успяха да се победят в поредното издание на "Ел Класико", част от седмия кръг на испанската Примера Дивисион и завършиха при равенство 2:2.

Двубоят се превърна в истинската битка за надмощие между двете суперзвезди на Барса и Реал - Лионел Меси и Кристиано Роналдо, които отбелязаха и четирите гола в мача.

Реал откри през първата част, но малко по-късно Барселона изравни. В началото на второто полувреме каталунците стигнаха до пълен обрат, но и тяхната радост бе кратка, тъй като пет минути по-късно "белия балет" също реализира второ попадение.

Гостите от Мадрид започнаха двубоя малко по-активно и първи се добраха до опасно положение пред противниковата врата. В 12-ата минута Ронално намери отлично Бензема, но френският нападател не успя да стреля достатъчно точно. Няколко минути по-късно след центриране от ъглов удар Серхио Рамос успя да надскочи отбраната на Барса, но след изстрела му с глава топката мина на сантиметри от гредата.

Опасен изстрел на Андрес Иниеста в 20-ата минута бе най-интересното пред  вратата на Икер Касияс в първите 20 минути.

В 23-ата минута Кристиано Роналдо изведе Реал Мадрид напред в резултата. Сами Кедира нахлу към наказателното поле и пусна към Бензема, който намери отлично Роналдо на ръба на засадата в ляво на атаката. Португалецът си поведе напред още с овладяването, след което хладнокръвно прати топката в близкия ъгъл на Валдес с плътен изстрел за 0:1 в полза на  "белия балет".

Само две минути по-късно шокът за Барса можеше да бъде пълен, ако страничният стълб не се бе оказал последна преграда след шут на Бензема. При добавката Ди Мария също можеше да се разпише, но така или иначе каталунците се разминаха с второ попадение.

Футболистите на Тито Виланова далеч не смятаха да се предават и още в 30-ата минута се върнаха напълно в мача с изравнителен гол. Отбраната на Реал Мадрид допусна групова грешка и след поредица от неточни отигравия бе матирана от Иниеста, Педро и Меси. Именно аржентинската суперзвезда се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата на безпомощния Касияс за 1:1.

Малко по-късно Тито Виланова получи пореден удар в опита си да построи защитния вал на каталунците и бе принуден да замени Даниел Алвеш поради контузия, като на негово място се появи Монтоя, но до края на първата част до нови сериозни опасности пред две врати не се стигна.

Второто полувреме започна с претенции за дузпи както от страна на Реал, така и на Барселона. В първата ситуация след съприкосновение с Масчерано на земята се оказа Йозил, а малко след това Пепе и Иниеста се забъркаха в подобна ситуация, но наказателни удари така или иначе не последваха.

В 61-ата минута геният на Лионел Меси отново блесна и Барселона стигна до пълен обрат. Аржентинецът реализира от пряк свободен удар след брилянтно изпълнение с левия крак в горния десен ъгъл на Касияс - 2:1 за домакините.

Този път не бе дълга радостта на Барса, тъй като за пореден път Кристиано Роналдо не позволи на Меси да обере всички овации в 66-ата минута вкара изравнително попадение. Португалецът получи отличен извеждащ пас от Йозил и сам срещу Валдес не сгреши за 2:2 срещу Барса, както и в личния си дуел с Меси.

Малко преди второто си попадение, бившият играч на Манчестър Юнайтед удари лошо рамото си при опит за задна ножица и доигра мача с видими болки.

Последваха няколко по-силни минути за домакините - Меси и Алба взаимодействаха добре в 69-ата минута, но в крайна сметка аржентинецът избра да подава към далечната греда, вместо да стреля остро към вратата. Малко след това взаимодействие между Меси и Иниеста завърши само с ъглов удар.

Въпреки очевидните проблеми на Роналдо, той стисна зъби и остана на терена, а вместо него напуснаха Бензема и Йозил, заменени съответно от Игуаин и Кака. В самия край на двубоя Моуриньо пусна в игра и Есиен, който замени сами Ди Мария. Реал обаче отстъпи инициативата на своя съперник, който за щастие на гостите не се възползва от игровото си предимство в края.

Резервата Монтоя можеше да се превърне в герой за своите в 88-ата минута, когато след типична атака в стила на Барселона с множество бързи и точни подавания, бранителят отправи параболичен удар към Касияс, който бе преодолян, но топката кацна върху горната греда.

В добавеното време Педро Родригес също можеше да се разпише, но след бърза контраатака избра да стреля отдалеч, тъй като бе притиснат от бранител на гостите и в крайна сметка топката излезе в аут, а с това завърши и мачът между двата най-големи гранда в Испания.

Така Барса изгуби първи точки от началото на сезона, но с актив от 19 пункта остава на цели осем пред вечния си съперник, който не успя да съкрати преднината на каталунците и след седем изиграни кръга има 11 точки, които му отреждат седма позиция в класирането.

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ МАДРИД - 2:2

0:1 - Роналдо (23')
1:1 - Меси (31')
2:1 - Меси (61')
2:2 - Роналдо (66')